Звіт директора Закладу дошкільної освіти № 13
Коростишівської міської ради Зінаїди ЖОЛОНДІЄВСЬКОЇ
Педагогічний колектив протягом 2023-2024 н.р. здійснював планомірну і систематичну роботу керуючись Конституцією України, Законом «Про загальну освіту», Статутом Закладу дошкільної освіти Коростишівької міської ради
Мета звіту: прозорість прийняття відповідних рішень.
Охоплені питання.
1. Пріоритетні напрямки діяльності закладу у 2023-2024 н.р.
2. Якість реалізації освітніх процесів.
3. Мережа, кадрове забезпечення.
4. Організація харчування і медичне обслуговування працівників.
Протягом 2023-2024 н.р. заклад продовжував працювати над реалізацією принципу в організації освітнього процесу через створення здоров’я збережу-вального безпечного і комфортного середовища з метою вироблення цілісного підходу до формування дитячої особистості, набуття нею відповідних компетентностей.
Мережа
В період 2023-2024 н.р. працювало 11 груп, в них виховувалося 195 дітей. 3 групи раннього віку, 8 груп садових, 9 дітей з ООП виховувалися у 4-х групах.
Заклад працює за 5-ти денним робочим тижнем, 5 груп з режимом 10,5 годин, 6 груп з 9 годинним робочим днем.
Заклад дошкільної освіти забезпечений кадрам:
- Музичні керівники-2;
- Інструктор з фізичного виховання –1;
- Керівник гуртка англійської мови-1;
Кваліфікаційний рівень педагогів високий:
- Звання «вихователь методист » мають – 4 педагоги;
- «старший вихователь» - 1педагог;
- «спеціаліст вищої категорії» - 4 педагоги;
- «спеціаліст І категорії» - 6 педагоги;
- «спеціаліст ІІ категорії» - 6 педагоги;
Створюються оптимальні умови для професійного росту педагогів. В поточному році атестовано 5 педагогів, з них підтверджено 1 педагогічне звання, присвоєно 1 педагогічне звання, встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
Для реалізації освітнього процесу , та Базового компоненту дошкільної освіти у закладі створено матеріально-технічна база. Групові приміщення оснащені сучасними меблями, обладнані осередки практичної діяльності. Педагоги працювали над оновленням і наповненням змісту осередків, дбали над оформленням кімнат, ігрових майданчиків.
Для дітей закладу обладнані:
-музичний зал;
-спортивний зал;
-кабінет психолога;
-кабінет керівника гуртка англійської мови;
- методичний кабінет;
-медичний кабінет;
-ресурсна кімната.
Групові кімнати, зали та кабінети обладнані за сприяння Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).
З педагогами були проведені семінари-практикуми, вихователем0методистом була організована мистецька майстерня, для підтвердження фахового рівня педагогів початківців. Протягом року діяла школа молодого вихователя. Значно пожвавилась участь у фахових конкурсах.
Педагоги брали участь у конкурсах:
Вихователь Вікторія ЖОЛОНДІЄВСЬКА друкувалася в журналі «Дошкільне виховання»;
- Всеукраїнський фестиваль сучасне дошкілля «Під крилами захисту» - призове місце та отримала сертифікат керівник гуртка Вікторія ЄСИПЧК;
- Всеукраїнський конкурс «Хвостата фотозона» - перемогла та отримала сертифікат вихователь Ірина ЛУЧИЦЬКА, у номінації «Креативність у оформленні роботи» вихователь Тетяна МЕДВЕДЕНКО;
- Всеукраїнський фестиваль «Добрих справ» отримала сертифікат вихователь Тетяна МЕДВЕДЕНКО ;
- Всеукраїнський конкурс журнал «Пізнайко» «Пожежна безпека» вихователь Вікторія ЖОЛОНДІЄВСЬКА:
- Всеукраїнський конкурс «Зі спортом зростали - по життю перемагали» отримала сертифікат інструктор з фізичного виховання Анна МАРЧЕНКО;
- Обласний форум «Дослідники малої Батьківщини» отримала сертифікат вихователь Діана УНІЧЕНКО, учасниками були Тамара РОДЕРМЕЛЬ Тта Вікторія ЖОЛОНДІЄВСЬКА.
Відповідно до стратегії освітнього курсу держави та запитів батьків вихованців з ООП в закладі виховується 10 дітей. Освітній процес в групах, де є вихованці з ООП здійснюються до Базового компоненту дошкільної освіти та програми «Дитина» ( розділ «Діти з особливими освітніми проблемами»). Створено команди психолого-педагогічного супроводу. Відповідно до висновків ІРЦ склали індивідуальні програми реабілітації дітей з ООП. Щоквартально програма розвитку уточняється і корегується учасниками команди. З дітьми працює асистент вихователя, психолог, логопед, дефектолог.
Основою змісту і якості дитячої освіти є здобуття кожною дитиною здорового способу життя через використання здоровозбережуючих технологій та формування основ безпеки життєдіяльності. Відповідно до ст.11 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до санітарно-гігієнічних вимог формуємо у дітей гігієнічні навички, основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.
Під час війни одним з найважливіших умінь педагога є вміння зберігати і відновлювати психологічну рівновагу, підтримувати її в дітей та батьків. Психолог закладу Альона ЯКОВЕНКО та вихователь-методист Ольга ГЕРАСИМЕНКО прийняли участь у пілотному проекті з забезпечення безпеки (Сейвгардінг) та стали сертифікованими тренерами і провели навчання з працівниками закладу по підтримці психо-емоційного стану.
У закладі облаштоване сучасне укриття, яке забезпечене усім необхідним. Ми співпрацюємо з громадською організацією ЮНІСЕФ, Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Європейського Союзу у співпраці з МОН України. Завдяки цим організаціям ми отримали медикаменти, столи, стільці, ковдри, іграшки, будівельний матеріал. Благодійна організація «Міжнародне служіння господнє» забезпечило нас генератором.
Ремонтні роботи в укритті проведені за фінансуванням Європейського Союзу та Королівства Данії. Силами педагогів та батьків провели поточний ремонт груп та коридорів, частково замінено водопровід.
Протипожежна безпека.
Посідає важливе місце в організації всієї роботи закладу. Придбано вогнегасники, придбано 2 стенди: «Безпека дитини. Проведено інструктажі з охорони праці та цивільного захисту. Обладнані протипожежні щити.
Велика увага приділялась харчуванню дітей , раціональний режим, збалансованість раціону є основною умовою для підвищення опору дитячого організму до захворюваності. Продовжуємо та підтримуємо функціювання принципів системи НАССР на харчоблоці. Харчоблок обладнані холодильними камерами.
У закладі організація харчування здійснюється за відпрацьованим режимом і графіком. Медична сестра з дієтхарчування здійснює контроль за дотриманням гігієнічних вимог під час організації харчування. При організації харчування вихованців здійснюється соціальних захист пільгових категорій дітей. Протягом навчального року діти отримують свіжі овочі і фрукти, в меню завжди були м’ясні та рибні продукти, творог, кефір, йогурт.
Медичними сестрами здійснюється постійний контроль за станом здоров’я вихованців та здійснюється розподіл на медичні групи для фізкультурних занять і загартування, дані вносять в листок здоров’я на кожну вікову групу. Старшою медичною сестрою складені графіки провітрювання і кварцування приміщень, розроблено алгоритм дій на випадок захворювань серед персоналу і дітей. Медичною сестрою та вихователем-методистом здійснювався медико-педагогічний контроль за проведенням фізкультурних занять.
Заклад дошкільної освіти підготовлений до оздоровчого літнього періоду: завезли пісок, придбали необхідну кількість дезінфікуючих і миючих засобів, в медичному кабінеті поповнено аптечку першої допомоги. Велика увага приділяється питному режиму та сезонному одягу. Діти забезпечені саками, свіжими овочами та фруктами.
Робота з батьками.
Ефективна робота закладу не можлива без взаємодії з батьками, залучення родин до участі в освітньому процесі, підвищення педагогічної культури батьків. Для цього в закладі створено Сайт, вайбер групи, щоб батьки мали повну інформацію як і чим займаються їхні діти. Колектив закладу разом із батьками організував осіннє свято «Гарбуза» на якому було зібрано та перераховано на потреби ЗСУ -17400,00 грн., періодично залучали батьків до збору благодійної допомоги нашим захисникам. Вихователі груп разом з дітьми та батьками записували звукові повідомлення, діти виготовляли подарунки своїми руками захисникам та передавали через волонтера Олександра ТІМКІНА.
Підсумок.
Підсумовуючи все сказане встановлено, що освітній процес в закладі базується на принципах діяльнісного, компетентного та інтегрованого підходу.