Звіт директора
ЗДО №13 Коростишівської міської ради за 2024-2025 н.р.
Приміщення Закладу дошкільної освіти № 13 Коростишівської міської ради двохповерхове побудоване у 1978 році. Оснащене пральнею, харчоблоком з окремими входами, що відповідає вимогам ХАССР. Територія огороджена, недоступна для заїзду постороннього транспорту, підключена до охоронної сигналізації
В закладі здобуває освіту 195 дітей. Усі групові кімнати ізольовані, використовуються за призначенням, працівники закладу дотримуються питного режиму, повітряно-теплового режиму, шо відповідає санітарним вимогам,
В період 2023-2024 н.р. працювало 11 груп, в них виховувалося 195 дітей. 3 групи раннього віку, 8 груп садових, 9 дітей з ООП виховувалися у 4-х групах.
Заклад працює за 5-ти денним робочим тижнем, 2 груп з режимом 10,5 годин, 9 груп з 9 годинним робочим днем.
Заклад дошкільної освіти забезпечений кадрам:
- Музичні керівники-2;
- Інструктор з фізичного виховання –1;
- Керівник гуртка англійської мови-1;
Кваліфікаційний рівень педагогів високий:
- Звання «вихователь методист » - 4 педагоги;
- «керівник гуртка-методист» -1 педагог;
- «практичний психолог-методист» - 1 педагог;
- «старший вихователь» - 1педагог;
- «спеціаліст вищої категорії» - 5 педагоги;
- «спеціаліст І категорії» - 6 педагогів;
- «спеціаліст ІІ категорії» - 8 педагогів;
В закладі значно оновився віковий склад педпрацівників :
- 20-30 років – 10%;
- 30-40 років – 57;
- 40-50 років – 28;
- 50-60 років – 5%.
Створюються оптимальні умови для професійного росту педагогів. В поточному році атестовано 6 педагогів, з них: присвоєно 1 педагогічне звання, 2 педагогам встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 3 педагогам встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».
Для реалізації освітнього процесу, та Базового компоненту дошкільної освіти у закладі створено матеріально-технічна база. Групові приміщення оснащені сучасними меблями, обладнані осередки практичної діяльності. Педагоги працювали над оновленням і наповненням змісту осередків, дбали над оформленням кімнат, ігрових майданчиків. У всіх групах створені ігрові осередки, е стенди, де висвітлюється життя здобувачів освіти.
Для дітей закладу обладнані:
-музичний зал;
-спортивний зал;
-кабінет психолога;
-кабінет керівника гуртка англійської мови;
- методичний кабінет;
-медичний кабінет;
-ресурсна кімната.
Для надання індивідуальних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять дітей з ООП працює ресурсна кімната, яка оснащена дидактичними засобами, що задовольняє освітні потреби дітей з ООП, батьки залучаються до розробки індивідуальних програм розвитку.
З педагогами були проведені семінари-практикуми, вихователем-методистом була організована мистецька майстерня, для підтвердження фахового рівня педагогів початківців. Протягом року діяла школа молодого вихователя. На високому рівні проходили педагогічні ради. Педагогічні працівники організовують свою роботу на засадах академічної доброчесності. Організація навчально-виховної роботи здійснювалась за програмою «Дитина», Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні. При плануванні освітньо-виховної роботи вихователі дотримуються принципу актуальності, який передбачає орієнтацію змісту планів на пріоритетні потреби сьогодення, на забезпечення належної якості розвитку і становлення особистості.
Значно пожвавилась участь у фахових конкурсах.
Педагоги брали участь у конкурсах:
Так в жовтні 2024 року учасниками обласного форуму «Дослідники малої батьківщини» стали вихователі нашого закладу. В номінації «Дошкільнята - природолюби» дипломами департаменту освіти і науки ЖОДА нагороджені Діана УНІЧЕНКО та Вікторія ЖОЛОНДІЄВСЬКА – дипломом ІІ ступеня, Ірина ЛУЧИЦЬКА та Валентина ДЯЧЕНКО - дипломом ІІІ ступеня. Подякою за участь відзначена Юлія ПАНЧЕНКО.
За участь у фотоконкурсі «Поважай, розумій та будь вдячний» Ірина ЛУЧИЦЬКА отримала сертифікат учасника.
Спільно з вихованцями вихователі: Тетяна МЕДВЕДЕНКО, Ірина ЛУЧИЦЬКА та Вікторія ЖОЛОНДІЄВСЬКА за участь у конкурсі «Традиції добрих справ» відзначені грамотами учасника.
Учасниками V Всеукраїнського інтернет-флешмобу «Ми – нащадки Кобзаря», стали вихованці старшої групи «Кульбабка» та «Сонечко». Їх творчі зусилля відзначені дипломами учасника, а вихователі Ірина ЛУЧИЦЬКА та Наталія ПОЛІЩУК отримали подяки за підготовку у конкурсі.
У VІ Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків Noosphere Space Art Challenge на тему «Експедиція незвіданими світами», відзначено дипломами 17 вихованців: молодших груп «Краплинка» (5д.) та «Веснянка »(1д.), середньої групи «Яблунька» (3д.) та старших груп «Кульбабка» (5д.) і «Сонечко» (3д.). Вихователі Валентина ДЯЧЕНКО, Юлія ГРИМАШЕВИЧ, Діана УНІЧЕНКО, Ірина ЛУЧИЦЬКА та Наталія ПОЛІЩУК отримали дипломи за підготовку у конкурсі.
Вихователь-методист Ольга ГЕРАСИМЕНКО стала презером всеукраїнського конкурсу «Методичний захід року» і відзначена дипломом переможця дгугого ступеня.
У конкурсі «ДивоКІТ» в номінації «Театральне диво» у формі відео 10 вихованців групи «Бджілка» під керівництвом Вікторії ЖОЛОНДІЄВСЬКОЇ представили драматизацію «Вовк та семеро козенят».
Основою змісту і якості дитячої освіти є здобуття кожною дитиною здорового способу життя через використання здоровозбережуючих технологій та формування основ безпеки життєдіяльності. Відповідно до ст.11 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до санітарно-гігієнічних вимог формуємо у дітей гігієнічні навички, основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.
Велика увага приділялась харчуванню дітей , раціональний режим, збалансованість раціону є основною умовою для підвищення опору дитячого організму до захворюваності. Продовжуємо та підтримуємо функціювання принципів системи НАССР на харчоблоці. Харчоблок обладнані холодильними камерами.
У закладі організація харчування здійснюється за відпрацьованим режимом і графіком. Медична сестра з дієтхарчування здійснює контроль за дотриманням гігієнічних вимог під час організації харчування. При організації харчування вихованців здійснюється соціальних захист пільгових категорій дітей. Протягом навчального року діти отримують свіжі овочі і фрукти, в меню завжди були м’ясні та рибні продукти, творог, кефір, йогурт.
Медичними сестрами здійснюється постійний контроль за станом здоров’я вихованців та здійснюється розподіл на медичні групи для фізкультурних занять і загартування, дані вносять в листок здоров’я на кожну вікову групу. Старшою медичною сестрою складені графіки провітрювання і кварцування приміщень, розроблено алгоритм дій на випадок захворювань серед персоналу і дітей. Медичною сестрою та вихователем-методистом здійснювався медико-педагогічний контроль за проведенням фізкультурних занять.
Заклад дошкільної освіти підготовлений до оздоровчого літнього періоду: завезли пісок, придбали необхідну кількість дезінфікуючих і миючих засобів, в медичному кабінеті поповнено аптечку першої допомоги. Велика увага приділяється питному режиму та сезонному одягу. Діти забезпечені саками, свіжими овочами та фруктами.
У закладі облаштоване сучасне укриття, яке забезпечене усім необхідним. Ми співпрацюємо з громадською організацією ЮНІСЕФ, Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Європейського Союзу у співпраці з МОН України. Завдяки цим організаціям ми отримали медикаменти, столи, стільці, ковдри, іграшки, будівельний матеріал. Благодійна організація «Міжнародне служіння господнє» забезпечило нас генератором.
Силами педагогів та батьків провели поточний ремонт груп та коридорів, частково замінено водопровід. При опитуванні батьків 83% вказали, що дітям безпечно і комфортно в закладі освіти. Всі учасники освітнього процесу з батьками взаємодіють на засадах взаємоповаги. Педагогічні працівники та керівництво закладу організовують заходи з безпеки дітей та висвітлюють на сайті ЗДО та у вайбер групах.
Ефективна робота закладу не можлива без взаємодії з батьками, залучення родин до участі в освітньому процесі, підвищення педагогічної культури батьків. Для цього в закладі створено Сайт, вайбер групи, щоб батьки мали повну інформацію як і чим займаються їхні діти. Колектив закладу разом із батьками організував осіннє свято «Великодний кошик для ЗСУ» на якому було зібрано чай, кава, смаколики, засоби гігієни, продукти харчування, періодично залучали батьків до збору благодійної допомоги нашим захисникам. Вихователі груп разом з дітьми та батьками записували звукові повідомлення, діти виготовляли подарунки своїми руками захисникам та передавали через волонтера Олександра ТІМКІНА.
Пожежна безпека посідає важливе місце в організації всієї роботи закладу. Придбано вогнегасники, придбано 2 стенди: «Безпека дитини. Проведено інструктажі з охорони праці та цивільного захисту. Обладнані протипожежні щити.
Підсумок.
Підсумовуючи все сказане встановлено, що освітній процес в закладі базується на принципах діяльнісного, компетентного та інтегрованого підходу.