Звіт 

директора закладу дошкільної освіти № 13

Коростишівської міської ради

Перед педагогічним колективом та громадкістю 26 травня 2023 року.

Завдання звітування:

1.     Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2.     Стимулювати батьків впливати на прийняття та виконання керівником відповідальних рішень у сфері управління навчальним закладом

Порядок денний:

1.     Вибори голови та секретаря зборів

2.     Вибір лічильної комісії

3.     Звіт директора

4.     Обговорення звіту ( виступ батьків, членів колективу)

5.     Відкрите голосування

    Шановні колеги, батьки, запрошені ось і закінчився навчальний рік . Ми зібралися , щоб зробити певні підсумки роботи колективу, оцінити мою діяльність як керівника.

   Як керівник в своїй роботі керуюся Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками, Законом України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», нормативними актами, що регламентують роботу керівника, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльність закладу, дію від імені закладу, представляю його в установах та організаціях.

   Органом громадського самоврядування в закладі є загальні збори колективу та батьків. Враховуючи сучасні вимоги, я використовую стиль керівництва – демократичний, так як більшість рішень приймаються на основі думки колективу. У закладі функціонує 12 груп, кожна група має роздягальню, ігрову, спальню та туалетну кімнату.

   Заклад підключений до мережі Інтернет та частково забезпечений технічними засобами навчання комп’ютерами, принтерами, ксероксами, ламінатором, мультимедійним проєктором з екраном, музичним центром, переносною блютуз-колонкою.

                        

Організація освітнього процесу

      Освітній процес здійснювали 18 вихователів, два вихователі-методисти, практичний психолог, два музичних керівники, інструктор з фізкультури, керівник гуртка, два асистенти вихователя.

Протягом 2021-2022н.р. колектив закладу працював над реалізацією завдань річного плану:

1. Продовжувати впровадження ідей сталого розвитку в освітній процес закладу відповідно до завдань парціальної програми «Дошкілля» том-освіта для сталого розвитку.

2.Продовжувати роботу над критеріями та механізмами вивчення та оцінюванням рівня освітньої діяльності для подальшої розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу.

3.Створювати освітній процес на вивчення та впровадження в практику роботи закладу нового Базового компоненту дошкільної освіти з метою вироблення цілісного підходу до формування дитячої особистості, її гармонійного входження до соціуму, природного й предметного довкілля шляхом освоєння основних видів життєдіяльності і набуття відповідних компетентностей

     Для здійснення програмних завдань в усіх вікових групах закладу створені відповідні умови, наявний дидактичний (роздатковий та демонстраційний) матеріал.

     Вихователі Юлія Гримашевич, Вікторія Жолондієвська, Наталія Поліщук, Тетяна Медведенко, Ольга Васильчук, Ірина Лучицька з допомогою батьків обладнали сучасні ігрові центри, обладнання та майданчики.

    Як одна з форм реалізації поставлених завдань було проведено тематичні дні.

Міжнародний день дівчаток               ( 11 жовтня)

Всесвітній день вітань                         ( 21 листопада)

День української хустки                      ( 7 грудня)

День української мови та писемності ( 9 листопада)

    Ефективно організовувалися майстер-класи

Організація роботи інклюзивних груп

    З метою створення оптимальних умов для навчання дітей з ООП в закладі функціонує 3 групи. Створена команда психолого-педагогічного супроводу. Відповідно до висновків  ІРЦ складено індивідуальні програми реабілітації дітей. Щоквартально зміст даних програми корегується і уточнюється команди ППС, відповідно до моніторингу динаміки розвитку дитини. У закладі створена інклюзивно-ресурсна кімната, яка забезпечена дидактичним матеріалом.

Організація медико  - профілактичної роботи

    Роботу даного напрямку у закладі здійснювали дві медичні сестри старша медична сестра Лідія Дембіцька та сестра з дієтичного харчування Інна Потапенко.

    У закладі запроваджена система управління безпечного харчування НАССР. Головні завдання системи - це аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування починаючи від прийому продуктів на складі до моменту подачі готової страви.

     В закладі запроваджене 3-х разове харчування за десятиденним меню. Протягом року заклад був забезпечений продуктами харчування, в раціоні дітей були м’ясні, рибні страви, овочі, фрукти, соки.

     Меню – розкладки розроблялися відповідно нових норм і стандартів харчування.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану

   Успішній роботі закладу завадила війна. Функціонування закладу здійснювалося на рівні чергувань та забезпечення роботи укриття. Працівники закладу під час воєнного стану надавали посильну допомогу місцевій територіальній громаді (плели маскувальні сітки: вихователі Тетяна Медведенко, Ольга Васильчук, помічник вихователя Раїса Речич), брали участь в облаштуванні укриттів ( ковдри, матраци, засоби першої необхідності). За одноголосною згодою працівників було перераховано на потреби територіальної оборони середньоденну заробітну плату в сумі 28054,79 грн.

    З 18 квітня на підставі розпорядження начальника відділу освіти, молоді та спорту Ігора Джамана запрацювала чергова група для дітей працюючих батьків.

   Для перебування силами працівників закладу створені та облаштовані прийнятні умови для тимчасового перебування дітей, проведені відповідні інструктажі з персоналом, здійснено тренувальні навчання в разі сигналу «Увага всім» проведено інформування батьків про особливості перебування дітей в закладі. На облаштування укриття спонсорами коштів затрачено 6300,00 грн, бюджетні – 25000,00грн.

   Одним із пріоритетних завдань стало формування у дошкільників свідоме ставлення до власної безпеки, формування навичок безпечної поведінки. Тому в закладі було проведено зустріч з працівниками ДСНС де обговорювали, що таке небезпечні предмети, діти переглянули макети їх, переглянули мультимедійні мультфільми.

   Освітня робота з дітьми була за такими напрямками:

-         Правила безпеки під час евакуації;

-         Правила поведінки на вулиці;

-         Правила поведінки при зустрічі з незнайомими людьми;

-         Організація тематичних тижнів.

   Під час планування різних форм роботи враховувався стан дітей, їх настрій.

   В результаті військової інтервенції Росії до України великої уваги заслуговувала робота психологічної служби. Психолог Альона Яковенко в групі Facebook, створила групу в якій нараховувалось 132 учасники, де учасники могли отримати психологічну допомогу та емоційну підтримку.

Робота з батьками

   Протягом 2022-2023 н.р. робота ЗДО була направлена на ефективну роботу з батьками. Проводились батьківські збори, де виносились теми обміну сімейного виховання, бесіди за круглим столом. Дні відкритих дверей, майстер класи.

    Заклад був відкритий і для взаємодії з громадкістю. Основним критерієм є робота із збереженням громадян. Протягом 2022-2023 років зареєстровано 57 звернень громадян, які було розглянуто і прийнято відповідні рішення.

   У закладі затверджено графік особистого прийому громадян, оформлені стенди «Для Вас батьки», «Ласкаво просимо»

http://jalinka.mozello.com